خراسان جنوبی - بیرجند
حد فاصل میدان ابوذر و طالقانی یک
تلفن ثابت :
056-32222900
تماس با ما :
ارسال تیکت

آموزش ساخت شناسه ایرنیک

آموزش ساخت شناسه ایرنیک

Learn to build IRNIC id

a42a2aa6c7440291c38ba9adc5892a56 L آموزش ساخت شناسه ایرنیک

شناسه ایرنیک چیست ؟

ایرنیک مرکز اصلی ثبت دامنه های ملّی آی آر (نقطه آی آر) در ایران است که زیر نظر پژوهشگاه دانش های بنیادین یا همان مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات تهران فعالیت می کند، به دلیل این که تمام دامنه های ir. زیر نظر سازمان ایرنیک یا همان nic.ir ثبت می شود، بنابراین هرکس که تصمیم داشته باشد یک دامنه ir. برای خودش به ثبت برساند در ابتدا میبایست در وب سایت شرکت ایرنیک ثبت نام کند و شناسه ایرنیک خود را دریافت کند، پس از دریافت شناسه ایرنیک شما قادر هستید با مراجعه به هرکدام از نمایندگان ثبت دامنه آی آر (مانند نایت سرور) توسط شناسه ایرنیک برای خود دامنه های ملّی به ثبت برسانید، در حقیقت شما قادر هستید دامنه ir. خود را به مالکیت شناسه ایرنیک خود به ثبت برسانید و تمام افرادی که تصمیم دارند دامنه ir. داشته باشند در ابتدا میبایست شناسه ایرنیک خود را از وب سایت nic.ir دریافت کنند، و پس از این که از طریق میزبان فا برای شناسه ایرنیک خود دامنه ir. به ثبت رساندین از آن به بعد قادر هستید از طریق سایت nic.ir وارد ناحیه کاربری خود شوید و مدیریت دامنه خود را از طریق پنل ایرنیک انجام دهید. توجه داشته باشید که وظیفه نایت سرور و سایر شرکت های هاستینگ این است که دامنه های آی آر را به مالکیت شناسه ایرنیک کاربران به ثبت برسانند. در صورتی که هنوز شناسه ایرنیک خود را دریافت نکرده اید و تصمیم دارید یک دامنه ir. ثبت کنید اصلا نگران نباشید، ما آموزش ثبت شناسه در ایرنیک را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش ساخت شناسه ایرنیک

هم اکنون شما متوجه شدید که قبل از ثبت یه دامنه آی آر باید برای خودتون یک شناسه ایرنیک بسازید، در این آموزش نحوه ساخت شناسه ایرنیک شخص حقیقی یا کاربر معمولی را در سایت nic.ir به شما آموزش می دهیم، برای ثبت شناسه در ایرنیک ابتدا وارد وب سایت nic.ir شوید، سپس بر روی لینک مشخصه های شناسه کلیک کنید و گزینه ساختن شناسه کاربری را انتخاب کنید.

102 copy 1 آموزش ساخت شناسه ایرنیک

شما هم اکنون در مرحله اول یعنی مرحله انتخاب نوع شناسه هستید.

103 آموزش ساخت شناسه ایرنیک

از قسمت شخص حقیقی بر روی دکمه تکمیل فرم و دریافت شناسه کلیک کنید.

104 copy آموزش ساخت شناسه ایرنیک

شما هم اکنون در مرحله دوم یعنی مرحله وارد کردن مشخصات شناسه هستید.

105 آموزش ساخت شناسه ایرنیک

در این مرحله تمام فیلد هایی را که با علامت (*) مشخص شده اند را با دقت کامل نمایید، سپس در فیلد پست الکترونیکی آدرس ایمیل فعال خود را با دقت کامل کنید و توجه داشته باشید در مراحل بعدی جهت احراز هویت یک ایمیل به آدرس ایمیل شما که در این مرحله وارد می کنید ارسال می شود، پس آدرس ایمیل خود را با دقت فراوان در این مرحله وارد کنید. در فیلد پرسش محرمانه یک سوال محرمانه دلخواه برای خودتان وارد کنید و در فیلد بعدی پاسخ دلخواه به سوال محرمانه را وارد نمایید، حتما در مراحل بعدی ساختن شناسه ایرنیک به سوال محرمانه و پاسخ آن نیاز دارید پس آن ها را با دقت یاداشت کنید و در یک محل امن نگهداری کنید

106 copy آموزش ساخت شناسه ایرنیک

از قسمت رابط های مجاز گزینه آزاد برای نمایندگان فروش را انتخاب کنید تا در آینده قادر باشید از شرکت های نماینده ایرنیک مانند شرکت های هاستینگ برای خودتان دامنه های آی آر خریداری و ثبت نمایید و سپس بر روی دکمه بازنگری کلیک کنید.

107 copy آموزش ساخت شناسه ایرنیک

شما هم اکنون در مرحله سوم یعنی مرحله بازنگری و امضا هستید.

108 آموزش ساخت شناسه ایرنیک

لطفا ابتدا قوانین ثبت نام در ایرنیک و دریافت شناسه را با دقت مطالعه فرمایید و سپس از قسمت نام کامل سازنده شناسه، نام و نام خانوادگی خود را به صورت انگلیسی وارد کنید و بر روی دکمه موافقم، دریافت شناسه کلیک فرمایید.

109 copy آموزش ساخت شناسه ایرنیک 110 copy آموزش ساخت شناسه ایرنیک

شما هم اکنون در مرحله چهارم یعنی مرحله ساختن شناسه هستید.

111 آموزش ساخت شناسه ایرنیک

ایرنیک شناسه کاربری منحصر به فرد شما را در این مرحله نمایش می دهد.

112 copy آموزش ساخت شناسه ایرنیک

برای فعال سازی شناسه میبایست به آدرس ایمیل خود مراجعه نمایید و ایمیل دریافت شده تحت عنوان you irnic handle info را بازگشایی نمایید.

113 آموزش ساخت شناسه ایرنیک

و سپس بر روی لینک به سیستم وارد شوید کلیک فرمایید.

114 copy آموزش ساخت شناسه ایرنیک

هم اکنون از قسمت ورود به سامانه؛ شناسه یا آدرس ایمیل خود را به همراه رمزعبور وارد نمایید و سپس بر روی دکمه ورود کلیک کنید.

115 copy آموزش ساخت شناسه ایرنیک

پس از وارد شدن به ناحیه کاربری در ایرنیک در صفحه زیر پاسخ به سوال محرمانه که در هنگام ثبت نام در ایرنیک وارد نموده بودید را با دقت وارد نمایید و سپس یک رمزعبور جدید برای خودتان انتخاب کنید و آن ها را در دو فیلد گذرواژه و تایید گذرواژه وارد نمایید و بر روی دکمه نشاندن گذرواژه کلیک کنید.

116 copy آموزش ساخت شناسه ایرنیک

هنگامی که پیغام جایگزینی گذرواژه با موفقیت انجام شد را مشاهده کردید شناسه کاربری ایرنیک شما فعال شده است و قابل استفاده می باشد.

117 آموزش ساخت شناسه ایرنیک

در حفظ و نگهداری از مشخصات شناسه ایرنیک و رمزعبور آن بسیار احتیاط کنید، شناسه ایرنیک تنها راه دسترسی شما به کنترل پنل مدیریت دامنه های آی آر شماست و بنابراین مشخصات شناسه ایرنیک خود را به ویژه رمزعبور و سوال و پاسخ محرمانه را باید در یک محل امن برای همیشه نگهداری کنید.

امیدوارم از این آموزش نهایت استفاده رو برده باشید و تونسته باشید عملیات ساخت شناسه ایرنیک خودتون رو با موفقیت انجام داده باشید.

به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید