خراسان جنوبی - بیرجند
حد فاصل میدان ابوذر و طالقانی یک
تلفن ثابت :
056-32222900
تماس با ما :
ارسال تیکت

آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس

آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس

Create Professional Profiles in WordPress

 

wordpress vip plugin 780x350 آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس

ساخت پنل کاربری در وردپرس همواره یکی از نیازهای اساسی سایت‌هایی بوده که قصد داشتند تا به صورت کاربر محور فعالیت کرده و امکاناتی را برای کاربران خودشون فراهم کنند تا کاربران قادر باشند در سایت اقدام به فعالیت کنند. ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس و ایجاد پروفایل برای کاربران وردپرس این امکان را به شما میده تا صفحه نویسندگان و کاربرانی که در سایت ثبت‌نام کرده‌اند را حرفه‌ای تر کنید و امکانات بیشتری برای کاربران سایت خودتون در نظر بگیرید تا ظاهر خشک و ساده و بی روح اونو به یک ظاهر حرفه‌ای و کاربر پسند تبدیل کنید. با استفاده از افزونه پنل کاربری پیشرفته برای وردپرس قادر خواهید بود تا فیلدهای جدیدی در پروفایل کاربران تعریف کرده و این امکان را برای کاربرانتون فراهم کنید تا قادر باشند با تکمیل کردن پروفایل خودشون در سایت فعالیت مناسبی داشته باشند.

در این مقاله از نایت سرور قصد دارم تا به معرفی افزونه پنل کاربری پیشرفته برای وردپرس یعنی افزونه Utimate Member بپردازم که با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا امکان عضویت در وردپرس را فراهم کرده و برای هر یک از کاربران یک صفحه اختصاصی برای پروفایل آنها ایجادکنید.

افزونه‌ای که قصد معرفی اونو دارم با عنوان Ultimate Member در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون تونسته تا بیش از 80.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.6  را ازآن خودش بکنه که با استفاده از این افزونه میتونید نسبت به ایجاد پروفایل برای کاربران وردپرساقدام کنید. برای استفاده از این افزونه با کلیک روی اینجا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خودتون بکنید.

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Ultimate Member در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد، برای اینکه از افزونه با زبان فارسی استفاده کنید روی دکمه Download The Translation کلیک کنید تا فایل زبان فارسی افزونه دانلود شده و افزونه برای شما فارسی بشه.

41 copy آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس

 

در صورتی که با این روش موفق به ترجمه افزونه ultimate member به زبان فارسی نشدید از راهکار زیر استفاده کنید.

ترجمه افزونه ultimate member فارسی

برای حل مشکل فارسی کردن افزونه Ultimate member و استفاده از افزونه با زبان فارسی ممکنه با زدن دکمه Download the Translation موفق به دریافت نسخه فارسی افزونه نشید. برای رفع این مشکل باید به صورت دستی فایل‌های زبان افزونه را دانلود کرده و داخل پوشه زبان افزونه قرار بدین. برای این منظور ابتدا روی اینجا کلیک کنید تا به صفحه ترجمه افزونه در پیشخوان وردپرس هدایت بشید.

بعد از کلیک روی دکمه به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت میشید که باید در انتهای صفحه روی دکمه Export کلیک کنید.

24 copy آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس

 

همونطور که داخل تصویر میبینید در حالت پیشفرض گزینه (Portable Object Message Catalog (.po/.pot انتخاب شده. بدون تغییر این گزینه روی دکمه Export کلیک کنید و فایلی با نام wp-plugins-ultimate-member-dev-fa.po رو دانلود کنید. در مرحله بعد این گزینه رو روی حالت (Machine Object Message Catalog (.mo انتخاب کنید و این بار فایلی با نام wp-plugins-ultimate-member-dev-fa.mo را دانلود کنید.

25 copy آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس

 

حالا که هر دو فایل رو دانلود کردید، با راست کلیک کردن و انتخاب گزینه Rename روی فایل، اسم اونها را به صورت زیر تغییر نام بدین:

  • فایل wp-plugins-ultimate-member-dev-fa.po را به ultimate-member-fa_IR.po
  • فایل wp-plugins-ultimate-member-dev-fa.mo را به ultimate-member-fa_IR.mo

پس در حالت کلی بدون در نظر گرفتن فرمت این دو فایل که po و mo هستند شما باید نام اونها را به ultimate-member-fa_IR تغییر نام بدین. حالا وارد هاست خودتون شده و روی گزینه File Manager کلیک کنید.

26 copy 1 آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس

حالا به مسیر /public_html/wp-content/plugins/ultimate-member/languages رفته و روی دکمه Upload کلیک کنید. سپس دو فایل ultimate-member-fa_IR.po و ultimate-member-fa_IR.po رو داخل این مسیر آپلود کنید. حالا اگه به منوی افزونه در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید، میبینید که افزونه فارسی شده و دیگه مشکلی در فارسی سازی افزونه ultimate member نخواهید داشت.


حالا در ادامه برای اینکه کاربران قادر باشند تا در سایت ثبت نام کنند باید امکان عضویت در وردپرس را فعال کرده باشید در صورتی که امکان عضویت در وردپرس فعال نیست و پیغام Registration is disabled به شما نمایش داده میشه کافیه تا به تنظیمات وردپرس در بخش همگانی مراجعه گرده و تیک گزینه هر کسی می‌تواند نام‌نویسی کند را فعال کنید. حالا بعد از اینکه زبان افزونه به فارسی تغییر کرد مشابه تصویر زیر منویی با عنوان مدیریت کاربران در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه سفارشی سازی و تنظیمات افزونه هدایت شوید.

27 copy 1 آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس

همونطور که در تصویر میبینید در منوی Setup برگه‌های مربوط به پروفایل کاربر، تنظیمات اکانت، صفحه نمایش اعضا، صفحه عضویت در وردپرس، صفحه ورود در وردپرس، صفحه خروج در وردپرس و صفحه فراموشی کلمه عبور وردپرس را انتخاب کنید و در نهایت تنظیمات این بخش را ذخیره کنید.

28 copy 1 آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس

مشابخ تصویر بالا به منوی کاربران مراجعه کرده و مواردی مثل فرمت لینک نمایش کاربر، فرمت نام نمایشی کاربر، نمایش نام کاربر با حروف بزرگ، لینک دادن به صفحه کاربر در پروفایل کاربری، نمایش دایرکتوری کاربران، نمایش تصویر گراواتار برای کاربر، نوع آواتار، امکان فعال کردن استفاده از رمز قوی هنگام فراموشی کلمه عبور و در نهایت امکان ویرایش ایمیل خصوصی کاربران را سفارشی سازی کنید.

29 copy آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس

30 copy 2 آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس

با مراجعه به منوی تنظیمات حساب کاربری قادر هستید تا تنظیمات کاربران خودتون را سفارشی سازی کنید. در این بخش می‌توانید میتونید تنظیماتی مثل نمایش رمز اکانت، تعیین حریم خصوصی برای کاربر، نمایش اطلاعیه در حساب کاربری، حذف حساب و متن دلخواه برای حذف حساب کاربری، امکان نمایش یا عدم نمایش نام و نام خانوادگی، ضروری کردن نام و نام‌خانوادگی کاربر، اجازه به کاربران برای تغییر ایمیل، مخفی کردن حساب کاربری توسط اعضا و در نهایت ضروری کردن انتخاب کلمه عبور قوی راشخصی سازی کرده و این امکانات را برای کاربران خودتون فراهم کنید.

37 copy 1 آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس

38 copy 1 آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس

همونطور که در تصویر بالا میبینید و از این بخش قادر هستید تا تنظیماتی مثل محدودیت دسترسی به پست ها,دسترسی محدود به طبقه بندی ها و دسترسی جهانی به سایت را تعیین کنید.

همچنین میتونید عضویت کاربر در سایت، بررسی حساب کاربری یک کاربر خاص و حذف حساب کاربری که توسط ایمیل برای مدیر سایت ارسال میشوند  را مدیریت کرده و آنها را فعال یا غیرفعال کنید.
33 copy 1 آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس
34 copy 2 آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس
با مراجعه به منوی آپلودها قادر هستید تا برای بخش‌های مختلفی همچون تصاویر کاربران، تصاویر کاور برای کاربران، اندازه تصاویر بندانگشتی، کیفیت تصاویر آپلود شده برای کاربران و میزان حجم و اندازه قابل آپلود برای پروفایل کاربران را مدیریت کنید تا حجم تصاویر ارسالی بالا نبوده و صفحات بهینه‌ای داشته باشید.
35 copy 1 آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس
با استفاده از منوی سئو قادر هستید تا به جهت بالا بردن سئوی و بهسنه سازی سایت، عنوان و متای توضیحات را برای صفحه پروفایل کاربران مدیریت کرده و از شورت‌کد های موجود برای صفحه پروفایل کاربران در آن استفاده نمایید.
36 copy 1 آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس
همونطور که در تصویر بالا میبینید با استفاده از منوی ظاهر قادر هستید تا کلیه صفحات مربوط به پروفایل کاربران را با سلیقه ی  دلخواه خود مدیریت کنید. این صفحه به شما این امکان را خواهد داد تا مواردی مثل اندازه، ترازبندی، انتخاب عناوین هر بخش، تعیین استایل برای دکمه‌ها و… را مدیریت و سفارشی سازی کنید.
39 آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس
40 copy 1 آموزش ساخت پروفایل حرفه‌ای در وردپرس
افزودن فیلد دلخواه به صفحه پروفایل کاربران وردپرس

همونطور که در تصویر بالا میبینید با مراجعه به زیرمنوی فرم‌ها قادرید تا فرم‌های جدید ایجاد کرده و یا اینکه فرم‌های عضویت و ورود در پروفایل پیشفرض وردپرس را که این افزونه در اختیارتون قرار میده را به دلخواه خودتون ویرایش کنید. علاوه بر این قادر هستید تا اقدام به افزودن فیلدهای دلخواه همچون آی‌دی شبکه‌های اجتماعی، انواع فیلدهای متنی، چک‌باکس، چند انتخابی و… کرده و اونها را در فرم عضویت و تنظیمات پروفایل کاربرانتون قرار بدین تا پروفایل حرفه‌ای تری را برای کاربران خوشون داشته باشند.  جدایی از این امکانات در این بخش قادر خواهید بود تا برای هر فیلد ساخته شده یک آیکون دلخواه با رنگبندی و استایل اختصاصی انتخاب کرده و سایر گزینه‌های هر فیلد همچون ضروری و غیرضروری بودن فیلد، امکان ویرایش فیلد توسط اعضا، تعیین فیلدهای لینکدار و… را مدیریت کنید.

در نهایت بعد از اینه تنظیمات را برای خودتون سفارشی سازی کردید پروفایل کاربران در سایت شما ایجاد شده و با مراجعه به صفحه هر کاربر میشه تا مطالب، دیدگاه‌ها، بیوگرافی و فیلدهای سفارشی را که تعریف کردید را ایجاد کرد.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از این آموزش تونسته باشید تا نسبت به ساخت پنل کاربری در وردپرس و ایجاد پروفایل برای کاربران وردپرس سایت وردپرسی خودتون اقدام کنید.

به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید