خراسان جنوبی - بیرجند
حد فاصل میدان ابوذر و طالقانی یک
تلفن ثابت :
056-32222900
تماس با ما :
ارسال تیکت

آموزش نمایش ویدئو در صفحات وردپرس

آموزش نمایش ویدئو در صفحات وردپرس

Tutorial display videos on WordPress pages

 

video player 770x282 آموزش نمایش ویدئو در صفحات وردپرس

در این آموزش از نایت سرور قصد دارم به معرفی افزونه نمایش ویدئو در وردپرس بپردازم که امکان قرار دادن ویدئو در وردپرس را به صورت ابزارکی در اختیار شما قرار میده و با استفاده از افزونه جانبی که داره هم میتونید از امکان نمایش ویدئو به صورت لایت باکس استفاده کنید.

برای نمایش ویدئو انگیزشی در وردپرس ابتدا باید بهترین افزونه برای نمایش ویدئو در وردپرس که امکان نمایش به صورت لایت باکس رو هم فراهم کنه، نصب و فعال کنید. بعد از تست افزونه‌های مختلف گزینه مناسبی که برای این کار پیدا کردم افزونه‌ای بود که با نام WonderPlugin Video Embed در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون هم موفق شده بیش از 1.000 نصب فعال و کسب امتیاز 5 رو ازآن خودش بکنه که میتونید از ابزارک این افزونه برای نمایش ویدئو استفاده کنید.پس از دانلود این افزونه میتوانید با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه بکنید.

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام WonderPlugin Video Embed در پیشخوان سایت وردپرس شما اضافه میشه که لازمه به زیر منوی Settings مراجعه کرده و تنظیماتی که در اختیارتون قرار میده رو شخصی سازی کنید.

26 copy آموزش نمایش ویدئو در صفحات وردپرس

Data option: با فعال کردن این گزینه تعیین میکنید که اگه زمانی افزونه را غیرفعال یا پاک کردید، داده‌های افزونه همچنان در سایت شما باقی بمونند تا اگر بعدها باز نصب کردید قابل بازگشت باشه کارهایی که انجام دادید.

Scripts position: برای اینکه در تست سرعت وردپرس و لود سایت خللی ایجاد نشه حتما این گزینه رو فعال کنید تا لود فایل‌های جاوا اسکریپت در فوتر وردپرس انجام بگیره و سایت در زمان کوتاه‌تری لود بشه.

حالا تنظیمات را ذخیره کرده و به منوی نمایش> ابزارک‌ها در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید. مشابه تصویر زیر میبینید که ابزارکی با نام WonderPlugin Video Embed اضافه شده. روی ابزارک کلیک کرده و سپس اقدام به اضافه کردن این ابزارک در مکان دلخواه خودتون بکنید.

27 copy آموزش نمایش ویدئو در صفحات وردپرس

Enter YouTube, Vimeo, Wistia or iFrame Video URL: در صورت انتخاب این گزینه میتونید ویدئو خودتون رو از سرویس‌هایی مثل یوتوب، ویمئو، ویستیا یا نمایش به صورت آی‌فریم در وردپرس قرار بدین. اما چون دسترسی به این سایت‌ها در ایران وجود نداره پس بهتره از گزینه بعدی استفاده کنید.

MP4/WebM Video: با انتخاب این گزینه میتونید آدرس مستقیم ویدئو خودتون رو با فرمت MP4 یا WebM در ابزارک قرار بدین تا برای استفاده نمایش داده بشه. کافیه آدرس ویدئو رو قرار بدین و یا اینکه با انتخاب دکمه Selcect an MP4 file ویدئو خودتون رو از رسانه وردپرس انتخاب کرده یا اینکه آپلود کنید.

(WebM Video URL (For Firefox HTML5 Player: با انتخای این گزینه هم میتونید آدرس ویدئو webm رو با استفاده از پلیر HTML5 که برای فایرفاکس هست انتخاب کنید. یا اینکه با کلیک روی دکمه Selcect an WebM file فایل ویدئو رو آپلود یا از رسانه وردپرس انتخاب کنید.

HTML5 Poster Image URL: با استفاده از این گزینه میتونید یک تصویر به عنوان پس زمینه ویدئو در نظر بگیرید. کافیه آدرس تصویر رو وارد کنید یا اینکه با انتخاب دکمه Select an image file تصویر رو از رسانه وردپرس انتخاب یا آپلود کنید.

تنظیمات نمایش ویدئو لایت باکس در وردپرس

همونطور که گفتم این افزونه امکان نمایش ویدئو به صورت لایت باکس در وردپرس رو هم به شما میده که با استفاده از این قابلیت میتونید کاری کنید وقتی روی ویدئو کلیک میشه، ویدئو در پنجره لایت باکس باز شده و با ظاهر خوبی نمایش داده بشه. برای اینکه بتونید از این قابلیت استفاده کنید باید افزونه جانبی را از سایت سازنده افزونه دریافت کنید. برای این منظور روی اینجا کلیک کنید تا به صفحه افزونه در سایت سازنده هدایت شده و در نهایت برای دانلود افزونه روی دکمه Download Free Version کلیک کنید.

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه هم مشابه تصویر زیر منویی با نام WonderPlugin Lightbox اضافه میشه که ابتدا باید به زیر منوی Settings برای انجام تنظیمات عمومی افزونه مراجعه کنید.

28 copy آموزش نمایش ویدئو در صفحات وردپرس

Data option: با فعال کردن این گزینه تعیین میکنید که اگه زمانی افزونه را غیرفعال یا پاک کردید، داده‌های افزونه همچنان در سایت شما باقی بمونند تا اگر بعدها باز نصب کردید قابل بازگشت باشه کارهایی که انجام دادید.

Update option: با فعال کردن این گزینه پیغام‌های آپدیت افزونه و نسخه افزونه نمایش داده نخواهند شد.

Scripts position: برای اینکه در تست سرعت وردپرس و لود سایت خللی ایجاد نشه حتما این گزینه رو فعال کنید تا لود فایل‌های جاوا اسکریپت در فوتر وردپرس انجام بگیره و سایت در زمان کوتاه‌تری لود بشه. با انتخاب گزینه Enable Lightbox in the WordPress backend هم امکان نمایش ویدئو به صورت لایت باکس در پیشخوان وردپرس فراهم خواهد شد.

29 آموزش نمایش ویدئو در صفحات وردپرس

30 copy آموزش نمایش ویدئو در صفحات وردپرس

Play in Lightbox Popup: برای اینکه با کلیک روی ابزارک ویدئویی امکان نمایش به صورت لایت باکس فراهم باشه تیک این گزینه را فعال کنید.

Set Lightbox size: با استفاده از این گزینه اندازه دلخواه برای پهنا و ارتفاع لایت باکس بر حسب پیکسل انتخاب کنید.

Display Image / Thumbnail URL: از اینجا تصویر دلخواه برای پس زمینه پوستر ویدئو در حالتی که به صورت لایت باکس هست رو انتخاب کنید. میتونید آدرس تصویر روی وارد کنید یا اینکه با کلیک روی دکمه Select image file تصویر رو آپلود یا از رسانه وردپرس انتخاب کنید.

Title: در اینجا عنوانی برای ویدئو وارد کنید که در لایت باکس نمایش داده بشه.

Auto popup on page load in milliseconds: با استفاده از این گزینه میتونید مشخص کنید که بعد از لود سایت به صورت خودکار پنجره لایت باکس ویدئو بعد از مدت زمانی که بر حسب میلی ثانیه مشخص میکنید باز بشه.

30 copy 1 199x300 آموزش نمایش ویدئو در صفحات وردپرس

(Auto close on video end (YouTube, Vimeo and MP4/WebM: با فعال کردن این گزینه بعد از به اتمام رسیدن پخش ویدئو، به صورت خودکار پنجره لایت باکس ویدئو وردپرس غیرفعال خواهد شد.

Show thumbnail navigation: با فعال کردن این گزینه هم امکان نمایش ناوبری برای تصاویری که در ویدئو و لایت باکس انتخاب شده فعال خواهد شد. همچنین اگه از چند ویدئو در یک صفحه استفاده شده باشه، با این روش میشه ویدئوهای بعدی رو نمایش داد.

(Width / Height (px: با استفاده از این گزینه میتونید اندازه ویدئو در ابزارک را بر حسب پیکسل انتخاب کنید.

 

Keep aspect ratio: با فعال کردن این گزینه نسبت ابعاد ویدئو به صورت استاندارد بر اساس پهنای ویدئو انتخاب خواهد شد.

Autoplay و Loop play: با فعال کردن این دو گزینه امکان پخش خودکار و تکرار برای پخش ویدئو فعال خواهد شد.

Video CSS: با استفاده از این باکس میتونید کدهای دلخواه CSS برای سفارشی سازی استایل ویدئو رو وارد کنید.

Play Button URL: با استفاده از این بخش هم میتونید یک عکس برای دکمه پخش ویدئو انتخاب کنید یا اینکه از بخش OR از دکمه‌های آماده خود افزونه برای این کار استفاده کنید.

در نهایت بعد از انتشار ابزارک اگه به سایت مراجعه کنید میبینید که بعد از کلیک روی ویدئو، به صورت لایت باکس نمایش داده خواهد شد. همچنین امکان اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی هم در انتهای لایت باکس قرار داره.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید اقدام به نمایش ویدئو در ابزارک وردپرس بکنید.

به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید