خراسان جنوبی - بیرجند
حد فاصل میدان ابوذر و طالقانی یک
تلفن ثابت :
056-32222900
تماس با ما :
ارسال تیکت

ابزار های رایگان برای بررسی سئو سایت

ابزار های رایگان برای بررسی سئو سایت

Free tools for checking site SEO

 

اکثر افراد تصور می کنند که ابزارهای بهینه‌سازی سئو سایت گران قیمت هستند. اما جالب است بدانید صدها ابزار پیشرفته برای بهینه سازی وجود دارد. می توانید از این ابزارها برای بررسی سئو سایت و بالا بردن رتبه بندی گوگل استفاده کنید.

بررسی سئو سایت

1- Google PageSpeed Insights

Google PageSpeed Insights ابزار های رایگان برای بررسی سئو سایت

برای بررسی سئو سایت آدرس وب سایت یا وبلاگ خود را وارد کنید، بر روی دکمه “analyze” کلیک کنید. ابزار، سرعت و تجربه کاربری (UX) سایت شما را بررسی و نمره ای را برای آن ارائه می دهد. دریافت نمره سبز نشانه خوبی است. تست را برای هر دو نسخه تلفن همراه و دسکتاپ اجرا کنید. نمره 85 به بالا عدد خوبی است.

اگر نمرات سرعت سایت قرمز، نارنجی یا هر دو باشد، باید آن را ارزیابی کنید. چطور سایت را ارزیابی کنیم؟ کنار هر اعلان راهنمایی برای رفع مشکلات سایت شما ارائه شده با بررسی آن ها می توانید قدمی در جهت بهینه سازی سایت خود بردارید.

 

2- Mobile-Friendly Test

Mobile Friendly Test 768x491 ابزار های رایگان برای بررسی سئو سایت

همان طور که می دانید سرعت یک فاکتور بسیار مهم است و برای کاربران و موتورهای جستجو اهمیت ویژه ای دارد. برای بررسی سئو سایت و سرعت، آدرس سایت مورد نظر را در فیلد وارد کنید و سپس بر روی دکمه “run test” کلیک کنید. در عرض چند ثانیه، متوجه می شوید که وب سایت شما با موبایل سازگار است یا خیر. در صورت عدم سازگاری با موبایل سریعا این مشکل را به کمک توسعه دهنده خود حل کنید. در صورت سازگاری می توانید از توصیه های ابزار برای بهتر شدن و اطلاع از اشکالات موجود استفاده کنید. برخی از پیشنهادات ابزار:

  • استفاده از سایز فونت قابل خواندن
  • اندازه محتوا و نوع نمایش آن
  • و…

 

3- Google Search Console

Google Search Console Submit URL 768x289 ابزار های رایگان برای بررسی سئو سایت

کنسول گوگل ابزاری برای بررسی سئو سایت و مشاهده آمار و ارقام مرتبط با سایت است. به کمک این ابزار می توان لینک های سایت، وضعیت ایندکس صفحات، ترافیک، کلمات کلیدی جستجو شده، خطاهای امنیتی و… را کنترل و مدیریت کنید. ثبت نام در این ابزار اجباری نیست اما زمانی که سایت شما در کنسول گوگل ثبت شده باشد می توانید آمار و اطلاعات دقیق تری از وضعیت سایت خود در اختیار داشته باشید.

4- Keyword Tool

Keyword Tool 768x418 ابزار های رایگان برای بررسی سئو سایت

یکی از مراحل بررسی سئو سایت چک کردن کلمات کلیدی محتوا است. انتخاب کلمات کلیدی اهمیت خاصی دارند چون به موتورهای جستجو در درک بهتر موضوع محتوا کمک می کنند. ابزارهایی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارند که بسیار کاربردی هستند و توصیه می کنیم حتما از آن ها کمک بگیرید.

Keyword Tool یکی از ابزارهای بسیار محبوب و رایگان گوگل است. می توانید موضوع یا کلمه کلیدی مورد نظر خود را جستجو کرده سپس لیستی از کلمات کلیدی مشابه با جستجوی بالا را دریافت کنید. از میان کلمات پیشنهاد شده پرجستجوترین ها را انتخاب کنید. در صورت انتخاب صحیح کلمات کلیدی جایگاه خوبی در نتایج جستجو خواهید یافت.

 

5- Open Site Explorer

Open Site Explorer Moz 768x489 ابزار های رایگان برای بررسی سئو سایت

یک ابزار ارائه شده توسط Moz، ابزار Open Site Explorer است و عمدتا برای تجزیه و تحلیل لینک ها کاربرد دارد. به صورت کلی یک نمای کلی از وضعیت لینک های سایت ارائه می دهد. به کمک این ابزار وضعیت اعتبار دامنه (domain authority)، اعتبار صفحه (page authority)، لینک ها،Spam Score و… قابل مشاهده هستند.

 

جمع بندی نهایی

ابزارهای معرفی شده تنها گوشه ای از صدها ابزار موجود بودند. برای اینکه وب سایتی مناسب و بهینه داشته باشید و بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید باید به طور مداوم، به ابعاد مختلف سایت خود رسیدگی کنید. اگر توانایی پرداخت هزینه برای بررسی سئوی سایت توسط شخص ثالث را ندارید یا قادر نیستید ابزارهای پرمیوم تهیه کنید، می توانید از ابزارهای ذکر شده و سایر ابزارهای رایگان کمک بگیرید.

5 ابزار ذکر شده برای بررسی سئو سایت از جمله پرکاربردترین ابزارها هستند که می توانید به کمک آن ها تحلیل کاملی از ابعاد مختلف سایت خود داشته باشید. برای برتری یافتن سئو را فراموش نکنید.

به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید