خراسان جنوبی - بیرجند
حد فاصل میدان ابوذر و طالقانی یک
تلفن ثابت :
056-32222900
تماس با ما :
ارسال تیکت

اف تی پی(FTP) چیست؟

اف تی پی(FTP) چیست؟

What is FTP

 

download 3 1 300x141 اف تی پی(FTP) چیست؟

. FTP یک پروتکل یا قرارداد جهت انتقال فایل در شبکه است. جهت انتقال هر نوع داده ای باید با توجه به قراردادهای موجود از یک نوع از آنها استفاده کرد تا کارایی را که مد نظر است داشته باشد. پس شما با FTP امکان ارسال فایل‌های مورد نظر خود را از یک رایانه به رایانه دیگر، منتقل کنید. برای این کار هم می‌بایست از یک برنامه سمت مشتری بر روی رایانه خود استفاده کنید تا قادر به انجام این کار باشید.
FTP  از حروف اول کلمات File Transfer Protocol   تشکیل شده است و به عبارتی سرنام آن سه کلمه است، که به طور اختصار از اصطلاح FTP استفاده می‌شود. همانطور که از نام آن می‌توان فهمید، جهت تبادل فایل بین حساب‌های مختلف یک رایانه، بین یک حساب و یک رایانه شخصی و یا جهت دسترسی آنلاین به بایگانی نرم افزارها در یک شبکه استفاده می‌شود.
کاربرد عملی و رایج از این پروتکل، یعنی FTP، بیشتر زمانی است که شما قصد انتقال یک فایل از رایانه خود به فضای میزبانی (Host) را دارید. در این زمان است که شما باید از این ابزار جهت تبادل فایل استفاده کنید. برای مثال چند فایل HTML  ساخته ‌اید و حالا قصد بارگذاری آن را برای نمایش در وب دارید.
در اینجاست که باید پس از تهیه یک فضای مناسب، اقدام به بارگذاری یا آپلود (Upload) فایل‌ها، به وسیله FTP روی هاست نمایید. باید از یک برنامه معمولاً گرافیکی هم استفاده کنید که این مورد یکی از راه‌های استفاده از اف تی پی می باشد.
پس به عبارت ساده، FTP  یک راه کار جهت انتقال فایل و پوشه بین رایانه‌های مختلف در شبکه است که با استفاده از آن امکان ارسال فایل های حجیم را بدون نگرانی از قطعی شبکه و لغو شدن آپلود فایل های خود به سرویس میزبانی منتقل نمایید.
به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست های توصیه شده

دیدگاهتان را بنویسید