خراسان جنوبی - بیرجند
حد فاصل میدان ابوذر و طالقانی یک
تلفن ثابت :
056-32222900
تماس با ما :
ارسال تیکت

مفهوم ایمیل مارکتینگ چیست و چه کاربردی داد؟

مفهوم ایمیل مارکتینگ چیست و چه کاربردی داد؟

What is the concept of marketing email and what is it used for

 

Email Marketing 150x150 مفهوم ایمیل مارکتینگ چیست و چه کاربردی داد؟

بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارهایی که می خواهند در دنیای آنلاین باقی بمانند و رقابت داشته باشند، ضروری است. شاید در نگاه اول آشنایی با انواع  تاکتیک های بازاریابی دیجیتال دشوار به نظر برسد اما این روش ها برای رشد کسب و کار مورد نیاز هستند. یکی از این تکنیک ها، ایمیل مارکتینگ است.

کسب و کارهای کوچک توان پرداخت هزینه برای بازاریابی ندارند اما می توانند از انواع تکنیک های دیجیتال مارکتینگ برای افزایش آهنگ رشد خود استفاده کنند. این تکنیک ها با هدف جذب مخاطب، افزایش بازدید، تبدیل مخاطب هدف به مشتری و… صورت می پذیرند.

انواع بازاریابی دیجیتال
  1. بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو سایت)
  2. شبکه های اجتماعی
  3. بازاریابی محتوا
  4. بازاریابی وابسته
  5. تبلیغات کلیکی
  6. ایمیل مارکتینگ
  7. و…
ایمیل مارکتینگ

ایمیل یک تاکتیک ارتباطی و از مهمترین روش های بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها است و به منظور جذب مخاطبان هدف صورت می گیرد. ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیل فرایند ارسال پیام های هدفمند به مخاطبین از طریق ایمیل است. مانند سایر استراتژی های بازاریابی دیجیتال، پیام هایی که از طریق بازاریابی ایمیل ارسال می کنید، همیشه تبلیغاتی نیستند.

e Marketing مفهوم ایمیل مارکتینگ چیست و چه کاربردی داد؟

طبق گزارشات 76% از بازاریابان شاهد رشد وب سایت خود از طریق ایمیل مارکتینگ بوده اند.اگرچه ایمیل موقعیت خوبی برای ارائه اطلاعات تبلیغاتی و فروش است اما بهتر است از آن به عنوان یک کانال قدرتمند برای تعامل با مخاطبین خود از طریق ارائه محتوای ارزشمند، استفاده کنید.

چرا بازاریابی ایمیل محبوب شد؟

ایمیل مارکتینگ هنوز هم جزء ابزارهای کارآمد است چون دسترسی به ایمیل راحت و محیط آن کاملا شخصی است. طی تحقیقات بازاریابی Sherpa تعداد 72 درصد از اعضای خبرنامه ها گزارش دادند که ارتباطات تجاری از طریق ایمیل را به سایر روش ها ترجیح می دهند.

بازاریابی ایمیل با سایر تاکتیک های بازاریابی دیجیتال هماهنگ است. به عنوان مثال، می توانید از بازاریابی ایمیل به عنوان یک کانال تبلیغاتی برای محتوایی که ایجاد می کنید استفاده کنید. ایمیل مارکتینگ با بازریابی محتوا ارتباط نزدیکی دارد.

finding the right email marketing tools 2 مفهوم ایمیل مارکتینگ چیست و چه کاربردی داد؟

همچنین می توانید از ایمیل برای بهبود وضعیت و معرفی پروفایل شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید. بازاریابی ایمیل نه تنها به افزایش ترافیک سایت بلکه به افزایش فروش هم کمک می کند و بسیار مقرون به صرفه است.

نحوه پیاده سازی بازاریابی ایمیل برای کسب و کار

اولین گام برای پیاده سازی ایمیل مارکتینگ این است که برای بازاریابی خود لیست ایمیل تهیه کنید… یعنی سعی کنید با تکنیک های مختلف ایمیل کاربران خود را جمع آوری کنید. سپس ان ها را دسته بندی کرده و بر اساس استراتژی مورد نظر خود موضوعی را مشخص و ارسال کنید. بهتر است ارسال به صورت منظم و برنامه ریزی شده باشد.

تهیه لیست ایمیل: می توانید بخش های عضویت در خبرنامه یا فیلدهای دریافت ایمیل ایجاد کنید و سپس کاربران را به ثبت نام و درج ایمیل تشویق کنید. مثلا می توانید اطلاعات تبلیغاتی ارزشمند، فایل، محتوای ارزشمند و کاربردی و… ارائه دهید تا ثبت نام کنند.

دسته بندی: بعد از اینکه لیست ایمیل تهیه کردید باید آن را مرتب کنید. بر اساس میزان خرید، علایق، موقعیت و… این کار را انجام دهید. به این صورت می توانید پیام های هدفمندتری را به مشترکان خود ارائه دهید.

سیاست ارسال: اینکه به طور پیوسته متن های تبلیغاتی برای کاربران خود ارسال کنید کار چندان معقولی نیست. سعی کنید به صورت هدفمند و با برنامه ریزی موضوع ایمیل ها را مشخص کنید. با این تکنیک به صورت بهتری می توانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و چرخه فروش خود را افزایش دهید.

به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید