خراسان جنوبی - بیرجند
حد فاصل میدان ابوذر و طالقانی یک
تلفن ثابت :
056-32222900
تماس با ما :
ارسال تیکت

همه چیز از تولد تا مرگ دامنه!چرخه ی حیات دامنه چیست؟

همه چیز از تولد تا مرگ دامنه!چرخه ی حیات دامنه چیست؟

Everything from birth to death! What is the domain life cycle

 

New Domains 750x430 300x172 همه چیز از تولد تا مرگ دامنه!چرخه ی حیات دامنه چیست؟

 

روزانه هزاران دامنه ثبت می شوند. سیکل حیات دامنه ها تقریبا مشابه هستند در ابتدا همه دامنه های آزاد برای ثبت نام در دسترس هستند ولی بر اساس بی احتیاطی از بین می روند. اشخاصی که علاقه مند به خرید دامنه و فروش آن هستند باید با چرخه حیات دامنه آشنا باشند.

هر دامنه دارای یک طول عمر و چرخه حیات است. از تولد تا مرگ دامنه!گاهی اوقات بر اساس بی احتیاطی یا فراموشی ممکن یک دامنه باارزش را از دست بدهید بنابراین توصیه می کنیم با چرخه حیات دامنه و مدت زمان هر دوره آشنا شوید تا مشکلی رخ ندهد.

چرخه حیات دامنه

در این آموزش مراحل مختلف چرخه زندگی دامنه ها یا اصطلاحا چرخه حیات دامنه را توضیح می دهیم. در صورتی که در هر دوره باشید باید تمهیدات خاصی را در نظر بگیرید و بدانید هر دوره چقدر طول می کشد.

زمانی که دامنه در دسترس است

در چرخه حیات دامنه اولین گزینه، آزاد بودن دامنه است. فرض کنیم در دسترس است و توسط هیچ نهادی ثبت نشده است. در این شرایط می توان دامنه مورد نظر را ثبت کرد. هر دامنه بر اساس ماهیت خود مدت زمانی را فعال است این دوره بین 1 تا 10 سال متغیر است.

ثبت و فعال شدن دامنه

بعد از ثبت، دامنه فعال خواهد شد یعنی برای مدت زمانی که هزینه پرداخت کرده اید، فعال می شود. س از ثبت نام، حداقل باید برای 60 روز آن را نگه دارید، سپس می توانید آن را منتقل کنید. اگر می خواهید دامنه را برای مدت طولانی نگه دارید، باید نام دامنه را مرتبا تمدید کنید. اصولا این چرخه تمدید دامنه اطلاع رسانی می شود.

 

ICANN’s New Domain Name Transfer Policy 300x148 همه چیز از تولد تا مرگ دامنه!چرخه ی حیات دامنه چیست؟

دوره انقضای دامنه

یکی دیگر از مواردی که در چرخه حیات دامنه بسیار اهمیت دارد، توجه به زمان انقضای دامنه است. همان طور که ذکر کردیم هر دامنه مدت زمان مشخصی اعتبار دارد. در صورتی که این مدت زمان اعتبار به پایان برسد و دامنه تمدید نشود، به دوره انقضا وارد می شوید.

اگر یک دامنه قبل از تاریخ انقضای آن تمدید نگردد، وضعیت دامنه تغییر خواهد کرد. در این مرحله دامنه دیگر کار نخواهد کرد و وب سایت از طریق آن دامنه قابل دسترس نخواهد بود. اگر دامنه شما وارد این مرحله شود، می توانید آن را از طریق ثبت کننده دامنه خود  و با تعرفه استاندارد دوباره فعال کنید. دامنه در این مرحله حدود 45 روز حفظ می شود  و تنها توسط مالک آن تمدید می شود. اگر دامنه تمدید شود، به مرحله فعال برمیگردد.

پس از انقضا، نام دامنه به دوره گریس وارد می شود که معمولا یک دوره 30 روز است و بسته به پسوند و ثبت کننده متغیر می باشد.

دوره تمدید یا بازخرید نام دامنه

اگر نام دامنه در دوره 45 روزه تمدید نشود، به مرحله باز خرید می رود. این دوره ممکن است بسته به ثبت کننده دامنه یا دامنه شما متفاوت باشد اما معمولا تا 30 روز طول می کشد. در طول این دوره، دامنه را می توان تنها توسط صاحب آن تمدید کرد، اما هزینه های اضافی بسته به ثبت کننده دامنه متفاوت است. دوره بازخرید بخش مهمی از چرخه حیات دامنه است.

دوره تعلیق یا در انتظار حذف

دوره بعدی پس از بازخرید، تعلیق نام دارد. این دوره 5 روز طول می کشد، سپس دامنه حذف می شود و برای ثبت نام در دسترس عموم است. شایان دکر است که در این دوره امکان تمدید نام دامنه وجود ندارد!

آزاد

بعد از گذشت چرخه، نام دامنه حذف شده و قابلیت فعال سازی مجدد دارد. این نام دامنه برای عموم در دسترس است. برای جلوگیری از حذف شدن نام دامنه و پیشگیری از مشکلات، بهترین کار این است که در زمان های مشخص شده دامنه خود را تمدید کنید!

Domain Lifecycle eng Recovered همه چیز از تولد تا مرگ دامنه!چرخه ی حیات دامنه چیست؟

به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست های توصیه شده

دیدگاهتان را بنویسید